5 تهدید بزرگ ویروس کرونا برای آینده ورزش

 

منبع: forbes.com

 

 

همه دوستداران ورزش در دنیا آماده یک دوی سرعت هستند تا به ورزش هایی که دوست دارند، برگردند. بازیکنان می خواهند بازی کنند ، مربیان می خواهند مربیگری کنند و تیم ها می خواهند هواداران را زودتر در سکوها ببینند. اما اگر بازگشت به ورزش (مانند گذشته) بیشتر از یک دوی سرعت شبیه  یک دوی ماراتن باشد ، چه می شود؟

ماه ها است که همه مردم جهان نتیجه کشف واکسن برای  Covid-19 را تعقیب می کنند. اگرچه مقامات بهداشت عمومی ادعا می کنند که واکسن مورد تأیید FDA باید تا اوایل سال 2021 آماده شود ، اما این جدول زمانی بیشتر بر اساس خوش بینی پزشکی است تا شواهد علمی یا سوابق قبلی. کشف همه واکسن ها پنج سال یا معمولاً خیلی بیشتر طول می کشد. رکورد سریعترین واکسن موثر در دنیا در سال 1967 ثبت شد ، زمانی که شرکت MERCK تنها در چهار سال مجوز واکسن اوریون را صادر کرد.

دانشمندان می گویند که رسیدن به “مصونیت گله ای” ، نقطه ای است که دیگر ویروس گسترش نخواهد یافت ، این بدان معناست که یک واکسن باید بسیار کارآمد باشد و همه مردم باید با خیال آسوده آنرا مصرف کنند. هیچ یک از نتایج مشخص نیست و صرف نظر از این ، رسیدن به آن شرایط، ممکن است چندین سال طول بکشد. حتی خوش بینانه ترین جدول زمانی فرض می کند که مردم در برابر ویروس مصونیت طولانی مدت دارند ، که البته سند معتبری نیز در این مورد موجود نیست.

 

1-تهدید مالی

 

ورزش یازدهمین صنعت بزرگ ایالات متحده است که از نظر درآمد بین ارتباطات (10) و مواد شیمیایی (12) قرار دارد. با ارزش تقریبی 750 میلیارد دلار ، بازی های ورزشی که انجام می دهیم،یک تجارت پرسود است و این تجارت به سختی دچار مشکل شده است.

پیش بینی شده است که لیگ برتر بیس بال آمریکا در طول فصل کوتاه خود چندین میلیارد دلار از دست بدهد  ، در NBA نیز انتظار می رود فقط در فروش بلیط در این فصل 500 میلیون دلار ضرر کند.

با فروش نرفتن بلیط ها ، کالاها و فضای تبلیغاتی ، سلامتی صنعت ورزش رو به زوال است. سوال این است که ، درآمد های صنعت ورزش تا کجا سقوط خواهد کرد؟  ، هیچ کس برنامه ای را برای سودآوری فصل های آینده در صورت خالی ماندن استادیوم ها و میادین برای دو یا سه فصل آینده ارائه نکرده است.

 

2-تهدید پزشکی

 

 

ورزشکارانی که در بالاترین سطوح شرکت می کنند تمایل به آمادگی بدنی و شکل بدنی عالی دارند. اما آنها شکست ناپذیر نیستند.

ادواردو رودریگز ، بازیکن بوستون رد ساکس ، در 7 ژوئیه آزمایش Covid-19 او مثبت تشخیص داده شد و قرار بود 11 روز بعد برگردد. MRI  التهاب قلب را نشان داد ، یک نتیجه بالقوه کشنده ویروس کرونا. رودریگز بعد از بهبودی خود گفت  “احساس می کردم 100 ساله هستم”. در حال حاضر ، بیش از ده بازیکن NCAA با همین مشکل تشخیص داده شده اند.

هنوز هم بسیاری از دانشمندان درباره تأثیرات ماندگار Covid-19 بر سلامتی نمی دانند. با این حال ، تحقیقات اولیه نشان می دهد که مشکلات ممکن است آسیب طولانی مدت به قلب ، ریه ها ، کلیه ها و مغز باشد.

کسانی که بیشترین آسیب پذیری را دارند ، طبق مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ، شامل افرادی هستند که شاخص توده بدنی (BMI) آنها بالاتر از 30 است.  بیش از 300 بازیکن در لیست های NFL هستند که 300 پوند یا بیشتر وزن دارند . اگرچه لیگ هیچ اطلاعاتی در مورد میزان آلودگی منتشر نکرده است ، اتحادیه بازیکنان 95 آزمایش مثبت را در ماه جولای اعلام کرد.

 ورزشکاران در اصل رولت روسی را با یک اسلحه نیمه پر و نامرئی بازی می کنند. اگر NCAA و NFL با بازی های پاییز امسال پیش بروند ، پیش بینی می شود، عواقب جدی پزشکی از جمله حداقل یک مرگ در پی داشته باشد.

 

 

3-تهدید سنت های ورزشی

 

 

اگر به صفحات مجازی هر یک تیم های ورزشی مراجعه کنید با تعدای طرفدار نگران و ناراحت از شرایط موجود روبرو خواهید شد و برخی از پست های مربوط به نگرانی هوادارن مشاهده خواهید کرد. طرفداران ورزشی از نظر لغو فصل فوتبال پاییز  مضطرب هستند.

این قابل درک است که فوتبال آمریکایی بیش از 125 سال قدمت دارد. تیم های آن دو جنگ جهانی را انجام دادند. این آخر هفته های بدون فوتبال برای میلیون ها  هوادار سخت و غیر قابل باور خواهد بود.

اما از دست دادن سنت های ریشه ای ، عواقب جدی خواهد داشت. معیشت بسیاری از کارمندان و مشاغل وابسته به درآمد گردشگران و ترافیک  هواداران در طول بازی ها نیز به خطر خواهد افتاد. اگر سایر ورزش ها نتوانند فصل خود را بدون هیچ حادثه ای به پایان برسانند ، این تهدید تشدید خواهد شد.

 

4- تهدید “آماتوریسم” در ورزش

 

 

مرز بین آماتور و حرفه ای برای دهه ها محو شده است. با پرونده های قضایی درباره شخصیت ورزشکاران دانشگاهی در بازی های ویدیویی و تهدید مداوم اعتراضات دانشجویی-ورزشی نسبت به پرداخت ها ، مدتهاست از مرگ اصطلاحاً آماتوریسم در ورزش می گذرد.

در سطح کالج ، ورزش های پولساز فوتبال و بسکتبال همچنان متوقف می شوند . برای برخی از مدارس ، یک فصل لغو شده بیش از 100 میلیون دلار درآمد از دست رفته دارد. در حال حاضر ، دانشگاه استنفورد 11 برنامه متنوع را در نتیجه خسارات پیش بینی نشده، متوقف کرده است. این دانشگاه، آخرین موسسه ای نخواهد بود که ورزش های غیر درآمد را از بین می برد.

سالی جنکینز ، نویسنده ورزش ، می گوید: یک بیماری همه گیر طولانی مدت به طور چشمگیری از تعداد گروه های ورزشی فعال در کالج ها می کاهد و در نتیجه باعث کاهش فعالیت های ورزشی می شود. او پیش بینی می کند ، “برخی از ورزش ها از بین خواهند رفت. برخی به ریشه باشگاهی خود باز خواهند گشت. “

اگرچه گفته می شود ورزشکاران دانشگاه ابتدا ” دانشجو” هستند ، اما در بالاترین سطح مسابقات به ندرت این مورد اتفاق می افتد.به خصوص در فوتبال و بسکتبال مردان ، دانشگاه باند پرواز برای افراد حرفه ای است. لغو یک فصل کامل (و شاید فصل دیگر) می تواند باعث شود که ورزشکاران نخبه در دانشگاه ها امید کمتری برای حرفه ای شدن داشته باشند.

 

 

5-تهدید برای ورزش کودکان و نوجوانان

 

 

از زمان آغاز ورزش های سازمان یافته ، لیگ های بعد از مدرسه و تیم های مسافرتی اوقات فراغت بچه ها از مهد کودک تا 12 سالگی  را پر کرده اند. اما با لغو تعداد زیادی از تیم های فوتبال بیس بال لیگ کوچک و مسابقات ، همه ی والدین را نگران کرده است

چگونه کودکان خود را فعال و ورزش نگه داریم؟ چگونه مهارت هایی را که بچه ها از طریق ورزش و تربیت بدنی می آموزند ، تکرار یا جایگزین کنیم: تعهد ، تمرکز ، کار گروهی و غیره؟ و در صورت عدم وجود یک رژیم تناسب اندام طبیعی ، در مورد تهدید بی تحرکی چه کنیم؟

با اشاره به مطالعاتی که نشان می دهد بچه ها در طول سال تحصیلی وزن ثابتی دارند ، اما در طول تابستان وزن خود را افزایش می دهند ، کارشناسان بهداشت عمومی پیش بینی می کنند که تعطیلی مدارس ، همراه با لغو ورزش های سازمان یافته ، اپیدمی چاقی کودکان در کشور را تشدید می کند. علاوه بر این ، متخصصان اطفال می گویند ، حذف تعاملات اجتماعی و زمان بازی ضمن افزایش انزوای اجتماعی  ممکن است یک تهدید برای مشکلات بهداشت روان آنها باشد.

در نظر بگیرید ، همه این مشکلات فقط پس از شش ماه قرنطینه پدید آمده است. تصور کنید اگر این بیماری همه گیر سالها به طول انجامد ، چه عواقبی را در پی خواهد داشت! والدین ، ​​بازیکنان ، مالکان و هواداران، امید خود را برای حل به موقع بحران فعلی حفظ کرده اند. با این حال ، واقعیت برای بسیاری ناامید کننده خواهد بود. ویروس کرونا به این زودی ها از بین نمی رود.

در مقابل یک بیماری همه گیر ویروسی ، احمقانه به نظر می رسد که نسبت به بازی هایی که انجام می دهیم اینقدر دلهره داشته باشم. اما از دست دادن ورزش به سلامت و رفاه مردم آسیب می رساند و مشکلات فعلی ما را در آینده بسیار بیشتر می کند.

 

 

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست