بدنسازی با توپ وال بال

 

 

 

 

 

توپ وال بال:

توپ وال بال بتا وسیله‌ای عالی برای انجام تمرینات قدرتی و انفجاری است و یکی از مهمترین ابزارها در رشته‌ کراس فیت محسوب می‌شود که در وزن‌های مختلف عرضه می‌ شود.

کراس‌ فیت، یک برنامه‌ی ورزشی است که برای به کار گرفتن و تمرین دادن تمامی بدن تهیه و تدوین شده است. این برنامه ترکیبی است از تمرینات هوازی، تمرین با وزنه، ژیمناستیک، تمرینات استقامتی و انواع دیگر، تا بدن شما را برای شرایط غیر منتظره آماده سازد. این ورزش یکی از برنامه‌های آمادگی جسمانی و قدرتی است که تعداد طرفداران آن به سرعت رو به افزایش است.

کراس فیت یک ورزش سنتی و خاص مانند بدنسازی جداگانه برای یک عضله خاص یا ایروبیک نیست.

 

بدنسازی با توپ وال بال بتا

تمام ورزشکاران به وسیله توپ وال بال بتا می‌توانند تمرینات متعددی جهت بهبود استقامتِ قلبی-تنفسی، قدرت‌ بدنی، انعطاف پذیری، سرعت، دقت، هماهنگی و تعادل انجام دهند. معمول‌ترین شیوه استفاده از این توپ‌ها بصورت پرتاپ آن به سمت بالا و گرفتن توپ پس از برخورد به دیوار می‌باشد که می‌توان آن را به صورت تک‌نفره یا دونفره اجرا نمود. این تمرینات از آن دسته حرکات است که مطمئنا با ذوق به سوی آن خواهید رفت چرا که بسیار سرگرم کننده است.

  

 

توپ وال بال بتا  Wall Ball Beta بتا دارای وزن های مختلفی می باشد که ساختاری از جنس مقاوم داشته و رویه آن از جنس چرم می باشد که جهت محافظت از سطوح تمرین پوشیده شده و به صورتی طراحی شده که به کف دست هیچ آسیبی نمی‌رساند همچنین قطر توپ وال بال حدوداً به اندازه عرض شانه ( 36 سانتی متر ) می باشد. توپ وال بال  Wall Ball بتا برای انجام حرکات ورزشی در خانه و باشگاه طراحی شده است. این توپ برای تقویت بازو، مچ، ساعد و بازوان شما بسیار مناسب است. در زمان استفاده از این توپ انگشتان دست شما نیز تقویت می‌شوند. این توپ علاوه بر خاصیت‌ها ورزشی می‌تواند به عنوان یک عامل ضد استرسی نیز به کار آید.

 

توپ وال بال بتا هم چنین می تواند به منظور پیشگیری و درمان آسیب های حاد و مزمن عضلانی نیز می تواند استفاده شوند.تولیداین توپ به روش دوختی انجام می گیرد تا استقامت بالایی در ضربات داشته باشد. توپ وال بتا که در وزن های مختلف و از جنس بسیار نرم تولید شده که می تواند در بهبود و حفظ قدرت عضلات ورزشکاران نقش بسزایی داشته باشد.

 

توپ وال بال بتا که تقریبا شبیه توپ مدیسین بال نیز می باشد. با این تفاوت که جنس توپ مدیسین بال از لاستیک می باشد. در صورتی که جنس توپ وال بال بتا با استفاده از فوم پی وی سی که تولید آن به روش دوختی  صورت می گیرد و همچنین به دلیل قطر زیاد این توپ نسبت به توپ مدیسین بال که عموم افراد قادر به اجرای انواع حرکات تمرینی با اجسام سخت همانند سطح دیوار،زمین و…که مقاومت بسیاری بالایی از خود در برابر این ضربات را نیز نشان می دهد را نیز هستند.همچنین اجرای حرکات تمرین با این توپ می تواند در پروتکل تمرینی ورزشکاران به منظور افزایش قدرت عضلات آنها نیز استفاده شود.

 

قطعا اینگونه توپی از ابزار های امروزی تمرینات آمادگی جسمانی محسوب میشود ؛ این توپ نقش بسیار پر رنگی در ورزش کراس فیت ؛ تی آر ایکس و سایر ورزش های مرتبط با آمادگی جسمانی دارد.

با وال بال بتا میشود حرکات پرتابی انجام داد ، همچنین میشود دستان خود را روی توپ قرار داد و شنا رفت . میتوان دست به دست پاسکاری کرد و هزاران هزار تمرین دیگر که با خلاقیت مربی و سطح شاگردان ابداع کرد و در تمرینات استفاده نمود.

تنوع وزن بندی وال بال بسیار گسترده تر است مدیسن بال است و در خیلی از تمرینات هم با یکدیگر هم پوشانی دارند ولی بعضی از تمرین ها فقط مخصوص وال بال است و هیچ وسیله ی دیگری نمیتواند جایگزین آن شود .

مخصوصا آن دسته از تمریناتی که با پرتاب های با ریسک بالا دخیل هستند ؛ این گونه تمرینات را با هیچ گونه توپ دیگری جز وال بال نمیتوان انجام داد چون این توپ تنها توپ رویه چرمی است که درونش از پنبه پر شده و بر اثر اصابت آسیبی به سر ورزشکار وارد نمیکند.

 

همچنین یک سری تمرینات متنوع وجد دارند در تمرین ها مربوط به شنا که انجام آن ها نیاز به یک توپ نرم دارد تا دست حسابی درونش قرار گیرد و در زمین چفت شود و در عین حال گرد و غلتان باشد تا جا به جایی آن بین دست ها آسان باشد و ورزشکار از تمرینات متوع آن بهره مند شود .

کراس فیت کارها اخیرا اشاره ی بسیار زیادی به اثر فوق العاده ی توپ های وال بال در تمرینات خود می کنند زیرا پشت طراحی این توپ هزاران دلیل و علت نهفته که همه ی آن ها باعث افزایش کیفیت تمرین میشود.

 

تمرینات با توپ وال بال 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

توپ وال بال،توپ،وال بال،توپ وال بال بتا،تمرین با توپ وال بال بتا،بدنسازی با توپ وال بال

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست