توپ بوچیا- Boccia

 

رویه :
وزن :
محیط :
بسته بندی :
رنگ بندی :
تعداد و نوع توپ های سفید :
تعداد و نوع توپ های قرمز :
تعداد و نوع توپ های آبی :
وضعیت :
چرم پی یو
263 – 287 گرم
262 – 278 میلیمتر
13 عدد
سفید، قرمز، آبی
یک توپ سفید از نوع soft
6 توپ قرمز (hard 1 ,medium 2 ,soft 2 ,supersoft 1)
6 توپ آبی (hard 1 ,medium 2 ,soft 2 ,supersoft 1)
در حال تولید

دسته:

توضیحات

بوچیا Boccia

ورزشی که بازیکنان آن می‌توانند به راحتی و با اعتماد بنفس بازی کنند بدون اینکه اختلال حرکتی‌شان محدودیتی در انجام آن به وجود آورد، ورزشی نیست به جز ورزش بوچیا Boccia !

بوچیا Boccia اساساً برای افراد دارای معلولیت فلج مغزی در درجه‌های مختلف طراحی شده است. تقویت مهارت حرکتی، بالا رفتن روحیه و اعتماد بنفس، کاهش اختلالات عاطفی، تقویت هوش، بالا بردن تمرکز و… از جمله تاثیرات مثبت این ورزش در افراد دارای معلولیت فلج مغزی می‌باشد.

بوچیا Boccia از سال 1984 میلادی وارد پارالمپیک شد و حدوداً هجده سال بعد به ایران رسید. خاستگاه بوچیا Boccia یونان و مصر است.  ریشه‌ی کلمه بوچیا Boccia  از کلمه‌ی  ایتالیایی به معنای کاسه گرفته شده است.

نحوه بازی به این شکل است که داور با استفاده از شیر یا خط بودن یک سکه تیم شروع‌کننده را مشخص می‌کند. این تیم وظیفه دارد توپ هدف را داخل زمین مستطیل شکلی به ابعاد (6 * 5/12) متر به نقطه‌ی دلخواهش پرتاب کند. سپس تیم‌ها نیز سعی کنند توپ‌هایشان را نزدیک توپ هدف بیاندازند، هر چه توپ‌های پرتاب شده به توپ هدف نزدیکتر باشند امتیاز بیشتری دریافت می‌شود. این مسابقه در سه حالت تیمی، دونفره و انفرادی برگزار می‌شود.

توپ‌های مورد استفاده در یک بازی بوچیا Boccia سیزده عدد می‌باشند که همگی در یک کیف مخصوص جمع شده‌اند. از این توپ‌ها یک توپ به رنگ سفید (jack یا توپ هدف) به عنوان نشانگر بازی، شش توپ قرمز و شش توپ آبی هستند. وزن استاندارد این توپ‌ها 12±275 گرم و محیط استاندارد آن‌ها نیز 8±270 میلی‌متر است. توپ‌های بوچیا Boccia در شش حالت سفت و نرم (Hard & Soft) هستند، هر چه توپ نرم‌تر باشد برد آن کمتر و دقتش بیشتر است و برعکس هرچه توپ سخت‌تر باشد برد آن بیشتر و دقتش کمتر است. نرمی و سختی این توپ‌ها را مواد تشکیل دهنده‌ی داخل آن‌ها تعیین می‌کند. در یک مسابقه هر شش نوع این توپ‌ها وجود دارد که بازیکن بر حسب شرایط بازی آن را جهت پرتاب انتخاب می‌کند.

شرکت طنین پیک سبلان با نام تجاری بتا  (BETA) با توجه به توصیه‌های مقامات عالی ورزش و فدراسیون مربوطه برای اولین بار در ایران با استفاده از تخصص پرسنل حرفه‌ای و کاربلد توانسته افتخار تولید توپ‌های بوچیا Boccia  را با در نظر گرفتن تمامی استانداردهای لازم و حساسیت‌ها نصیب خود کند تا سهمی در پیشرفت معلولین شایسته‌ی کشور عزیزمان داشته باشد.

جهت مشاهده محصولات کلیک کنید.

فهرست