توپ والیبال چرمی

PVL3500 

توپ والیبال چرمی

تک رنگ

PVL6000X 

توپ والیبال چرمی

تک رنگ

PVL5500 

توپ والیبال چرمی

تک رنگ

PVL3300 

توپ والیبال چرمی

تک رنگ

PVL58 

توپ والیبال چرمی

تک رنگ

V200W 

توپ والیبال چرمی

تک رنگ

PVL5000 

توپ والیبال چرمی

3 رنگ

PVL3100 

توپ والیبال چرمی

تک رنگ

PVL518 

توپ والیبال چرمی

تک رنگ

Vm5-400 

توپ والیبال مدیسین بال سایز 5

تک رنگ

PVL6000 

توپ والیبال چرمی

تک رنگ

PVL4000 

توپ والیبال چرمی سایز 4

تک رنگ

 ایرانی V200W 

توپ والیبال چرمی

تک رنگ

توپ والیبال لاستیکی

PVBR5(NEO) 

توپ والیبال لاستیکی نئو سایز 5

2 رنگ

PVBR5(MKS) 

توپ والیبال لاستیکی میکاسا سایز 5

3 رنگ

PVBR4 MINI(MTN)

توپ والیبال لاستیکی مولتن سایز4

تک رنگ

PVBR4 MINI(MKS)

توپ والیبال لاستیکی میکاسا سایز 4

3 رنگ

PVBR5(MTN) 

توپ والیبال لاستیکی مولتن سایز5

تک رنگ

PVBR1 

توپ والیبال لاستیکی سایز 1

3 رنگ

ورزش والیبال Volleyball

در والیبال Volleyball زمینی به ابعاد 9 در18 متر را داریم که  با یک تور از وسط نصف شده است. هر طرف 6 بازیکن را در قالب یک تیم در خود جای داده و هر تیم در تلاش است تا حداقل 25 بار توپ را در زمین حریفش بخواباند!

تاریخچه‌ی والیبال

ویلیام جی مورگان مخترع والیبال Volleyball  زمانی که در کالج اسپرینگفیلد مشغول تحصیل بود با جیمز اسمیت مخترع ورزش بسکتبال basketball دیداری داشت. او به شدت تحت تاثیر ورزش بسکتبال basketball قرار گرفته بود. ویلیام پس از این دیدار سعی داشت بسکتبال basketball را به گونه‌ای تغییر دهد که جو بازی کمی آرام‌تر باشد، ارتباط فیزیکی بازیکنان کمتر باشد و همچنین افراد مسن هم بتوانند از ورزش گروهی کنار یکدیگر لذت ببرند. او برای شکل‌گیری آنچه که در ذهن داشت ازتور وسط زمین تنیس کمک گرفت. ویلیام با تلفیق بازی بسکتبال basketball و تنیس سرگرمی جدیدی به نام مینتونت mintonette   ابداع کرد. بعدها نام این بازی توسط پروفسور آلفرد اس. هالستد به والیبال Volleyball  تغییر یافت. کلمه Volley به معنی رگبار و ball نیز به معنای توپ است. با این تعریف والیبال Volleyball به معنی رگبار توپ است که به رد و بدل شدن توپ از روی تور اشاره دارد. این ورزش ابتدا حالت تفریحی داشته، از سال 1900 کم‌کم با مطرح کردن قوانین، طراحی توپ سبک‌تر، استفاده از ضربات تهاجمی  و… شکل رسمی به خود گرفت. سرانجام در سال 1947 فدراسیون جهانی والیبال FIVB  در پاریس تاسیس شد.

محبوبیت والیبال

در سال‌های اخیر والیبال Volleyball جز پربیننده‌ترین ورزش‌های المپیک شده است. محبوبیت این ورزش به حدی‌ست که تورنمنت‌های مختلف مثل لیگ جهانی، جایزه بزرگ جهان، قهرمانی جهان، جام جهانی و… به صورت متوالی برگزار می‌شود. این ورزش ششمین ورزش محبوب جهان است.

جایگاه والیبال ایران

والیبال ایران به کمک مهارت‌ و تلاش‌های بازیکنان، مربیان و همچنین کادر فنی خود اکنون در آسیا بی‌رقیب است و در جهان نیز رتبه دهم را به خود اختصاص داده است.

شرایط بازی والیبال

در ورزش والیبال Volleyball  کار گروهی حرف اول را میزند، برای هر دفاع یا حمله‌ای باید تمام افراد تیم در لحظه باهم هماهنگ باشند، عدم هماهنگی هر بازیکن می‌تواند به قیمت از دست دادن کل “ست” برای تیم تمام شود. در شرایط عادی شرط برنده شدن هر تیم بردن 3 ست با اختلاف 2  امتیاز می‌باشد. مسابقات این ورزش  در دو بخش آقایان و بانوان برگزار می‌شود که قوانین آن به جز ارتفاع تور تفاوت چندانی باهم ندارند. (ارتفاع تور زمین والیبال برای آقایان 43/2 متر و برای بانوان 24/2 متر است)

توپ والیبال

از آنجایی که والیبال Volleyball  بازی توپ و تور است، کیفیت توپ مورد استفاده مستقیماً روی کیفیت بازی تاثیر دارد. ساختار توپ والیبال Volleyball باید به گونه‌ای باشد که وقتی بازیکنان با دست‌های عرق کرده به آن ضربه میزنند نلغزد و دقت کافی را در ضربات حفظ کند. رنگ توپ رسمی والیبال Volleyball نیز تلفیقی از دو یا نهایتاً سه رنگ است ( زرد،سفید و آبی)، رنگ‌ها نیز به گونه‌ای انتخاب شدند که در ارتفاع و به هنگام ضربه وهمچنین در مقابل نور دید مناسبی داشته باشند. استاندارد وزن توپ والیبال Volleyball   بین 280-260 گرم و محیط آن بین 670-650 میلی‌متر است.

والیبال ساحلی

ورزش والیبال Volleyball  تنها محدود به سالن نیست. از حدود نیم قرن پیش والیبال ساحلی نیز به مجموعه‌‌ی ورزش والیبال Volleyball  اضافه شد. اولین مسابقات والیبال ساحلی در شهر سانتامونیکا کالیفرنیا برگزار شد که هنوز هم یکی از قطب‌های اصلی والیبال ساحلی به شمار می‌رود. توپ‌ والیبال ساحلی از توپ والیبال Volleyball داخل سالن کمی بزرگتر است. (محیط آن بین 680-660 میلی‌متر است) و همچنین جنس رویه  بیرونی آن به دلیل شرایط مسابقه و شنی بودن زمین آن کمی ضخیم‌تر است.

والیبال و کار گروهی

در ورزش والیبال Volleyball  کار گروهی حرف اول را میزند، برای هر دفاع یا حمله‌ای باید تمام افراد تیم در لحظه باهم هماهنگ باشند، عدم هماهنگی هر بازیکن می‌تواند به قیمت از دست دادن کل “ست” برای تیم تمام شود.

شرکت طنین پیک سبلان

شرکت طنین پیک سبلان با نام تجاری بتا  (BETA)بزرگترین تولیدکننده‌ی توپ‌های ورزشی ایران  با در نظر گرفتن  استانداردها و استفاده از دستگاه‌های به روز و پیشرفته برای شما ورزشکاران و ورزش دوستان عزیز توپ‌های مناسب بازی و ورزش والیبال Volleyball  تولید و عرضه کرده است.

درباره بتا


توپ های ورزشی بتا مطابق استاندارد ملی ایران و استانداردهای بین المللی تولید شده و دارای گواهینامه ISO 9001:2015 از معتبرترین موسسه ارزیابی و بازرسی در جهان (SGS سوئیس) می باشد. (توپ های ورزشی بتا حامی حقوق مصرف کنندگان)

فهرست