مدیسین بال

Basket-Medicine ball 2

بسکت-مدیسین بال دو کیلویی سایز 7

تک رنگ

PRO54 

توپ مدیسین بال 4 کیلویی سایز 5

تک رنگ

PMR5 

توپ مدیسین بال 5 کیلویی

تک رنگ

PMR2 

توپ مدیسین بال 2 کیلویی

تک رنگ

PRO56 

توپ مدیسین بال 6 کیلویی سایز 5

تک رنگ

PMR7 

توپ مدیسین بال 7 کیلویی

تک رنگ

PMR4 

توپ مدیسین بال 4 کیلویی

تک رنگ

PMR1

توپ مدیسین بال 1 کیلویی

تک رنگ

PRO55 

توپ مدیسین بال 5 کیلویی سایز 5

تک رنگ

PMR6 

توپ مدیسین بال 6 کیلویی

تک رنگ

PMR3 

توپ مدیسین بال 3 کیلویی

تک رنگ

وال بال

10 kg 

توپ والبال

تک رنگ

7 kg 

توپ والبال

تک رنگ

4 kg 

توپ والبال

تک رنگ

9 kg 

توپ والبال

تک رنگ

6 kg 

توپ والبال

تک رنگ

3 kg 

توپ والبال

تک رنگ

8 kg 

توپ والبال

تک رنگ

5 kg 

توپ والبال

تک رنگ

مدیسین بال Medicine Ball

تا به حال شده در باشگاه چشمتان به یک توپ ، شبیه توپ فوتبال بیفتد و طبق عادت یک شوت به آن بزنید؟ اما بعداً ببینید نه تنها توپ با شوت شما حرکتی نکرده  بلکه از شدت درد، نفس‌تان هم در سینه حبس شده!

اگر این اتفاق برایتان افتاده شما احتمالاً به یک توپ مدیسین بال Medicine Ball ضربه زده‌اید!

بر خلاف انتظار، قدمت مدیسین بال Medicine Ball به حدود 3000 سال پیش از میلاد مسیح برمی‌گردد. کُشتی‌گیران ایرانی با تیوپ‌‌‌های (بلیدر) کروی شکل و پر شده از شن تمرین می‌کردند. بقراط پزشک یونانی نیز داخل توپ‌های چرمی را پر از شن کرده و جهت درمان و توانبخشی به بیماران خود تجویز می‌کرد. روش درمان بیماران به گونه‌ای بود که باید این توپ‌ها‌ی سنگین را به اطراف پرتاب می‌کردند. بعدها در سال 1931 پزشک شخصی هربرت هوور رئیس جمهور آمریکا برای درمان بی‌تحرکی او ورزشی مشابه والیبال volleyball  با توپ‌های درمانی بقراط تجویز کرد.

توپ مدیسین بال Medicine Ball که در اصطلاح به آن توپ پزشکی و یا توپ تناسب‌اندام نیز گفته می‌شود برای آموزش‌های توانبخشی (فیزیوتراپی) و تمرینات قدرتی ورزشکاران استفاده می‌شود و معمولاً وزن آن‌ها از 1 تا 11 کیلوگرم متغیر می‌باشد. از تمرینات رایج در باشگاه با توپ مدیسین بال Medicine Ball می‌توان به اسکات، لانژ، کرانچ و چرخش مورب اشاره کرد.

این توپ‌ها در عصر حاضر توسط تومیسلاو ایویچ سرمربی کروات  تیم ملی ایران در جام جهانی1998  وارد فرهنگ ورزشی ایران شد. بازیکنان تیم ملی برای تمرینات آمادگی جسمانی از این توپ‌ها استفاده می‌کردند که تاثیرش در  قدرت بدنی آنان در مسابقات  به وضوح دیده می‌شد.

توپ‌های مدیسین بال Medicine Ball شرکت طنین پیک سبلان با نام تجاری بتا  (BETA)توسط متخصصین و کارشناسان فدراسیون پزشکی ورزشی ج.ا.ا وزارت ورزش و جوانان در سال 1391 مورد ارزیابی قرار گرفت و  با مجوز شماره  9217/248 تایید شد. امروزه این شرکت با تکیه بر مطالعات و تحقیقات گسترده خود در حوزه‌ی ورزشی و پزشکی با استفاده از فناوری‌های جدید این توپ‌ها را در دو طرح اختصاصی و پروبال تولید و عرضه می‌کند.

برای مشاهده محصولات کلیک کنید

(دریافت کاتالوگ و برنامه تمرینی با مدیسین بال)

درباره بتا


توپ های ورزشی بتا مطابق استاندارد ملی ایران و استانداردهای بین المللی تولید شده و دارای گواهینامه ISO 9001:2015 از معتبرترین موسسه ارزیابی و بازرسی در جهان (SGS سوئیس) می باشد. (توپ های ورزشی بتا حامی حقوق مصرف کنندگان)

فهرست